Cookie Consent by Free Privacy Policy website

LITÁ ANHYDRITOVÁ PODLAHA anhyment

ZNAČKOVÁ LITÁ ANHYDRITOVÁ PODLAHA - ANHYMENT :

  • značková, certifikovaná a vysoce kvalitní litá podlaha dle originální německé receptury

  • ANHYMENT je špičkou v anhydritech s laboratorně kontrolovanou kvalitou materiálu

  • dokonale rovná podlaha v tloušťkách již od 35 mm do novostaveb i rekonstrukcí

  • perfektní ve spojení s teplovodním nebo elektrickým podlahovým topením

  • splňuje veškeré požadavky normy ČSN 74 4505 a potěr odpovídá ČSN EN 13813

  • dosahuje vždy vysoké pevnosti v tlaku i v tahu za ohybu (piano, akvárium apod.)

  • litá anhydritová podlaha ANHYMENT je kompletně hotova za jeden den

  • nemusí se vyztužovat kari sítí


 

Náš tým LITAPODLAHA.CZ pracuje po celé ČR ze 100% pouze se značkovým litým anhydritovým potěrem ANHYMENT a vždy Vám bezplatně a rádi poskytneme poradenství a konzultaci Vaší stavby před i po realizaci podlahy. ANHYMENT je základem a naši technici jsou zárukou kvalitního výsledku pro Vás a Vaši podlahu.

 

Zašlete nám kdykoliv na našich stránkách nezávazně ONLINE POPTÁVKU nebo DOTAZ a do 48 hodin Vám připravíme cenovou nabídku přímo na míru, zkonzultujeme Vaši stavbu zdarma s technologem/specialistou betonárny a také s naším technikem a rádi Vám poté srozumitelně vysvětlíme výhody a přednosti realizace lité anhydritové podlahy s námi, tj. s týmem zkušených realizačních techniků LITAPODLAHA.CZ

 

Jsme Vám k dispozici vždy od pondělí do pátku na emailu, webu a/nebo telefonu.

Váš tým LITAPODLAHA.CZ

 

Další technické a produktové informace k lité anhydritové podlaze ANHYMENT.

 

ANHYMENT® je litý samonivelační anhydritový potěr na bázi vysoce kvalitního a certifikovaného materiálu dle normy ČSN 13813 představující vyspělou generaci podlahových hmot pro vnitřní použití především v rodinných domech, bytové a občanské výstavbě. Vyniká vysokou tekutostí a absencí pórů, takže dokonale vyplní veškeré prostory mezi trubkami či kabely podlahového topení. Dochází tak k rychlejšímu průchodu tepla konstrukcí a snížení nákladů na vytápění, výborně vede a přenáší teplo ve své konstrukci.

ANHYMENT je vyráběný plně v souladu s požadavky ČSN EN 13813. Umožňuje provedení podlahové konstrukce s tolerancí rovinnosti ±2 mm na 2 m. Vytváří tedy optimálně rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu bez nutnosti vyztužení.

Typy litého anhydritového potěru ANHYMENT se liší podle použitého pojiva - síranu vápenatého, který se vyrábí v různých formách, zejména jako bezvodý (anhydrit) nebo tzv. alfa-půlhydrát, případně jejich kombinace. Standardně se vyrábí a dodává směs pro lité podlahové potěry ve třech pevnostních třídách C20, C25 a C30.

Litý potěr ANHYMENT se používá pro podlahové roznášecí vrstvy a slouží buď jako podklad pod finální nášlapnou vrstvu (vinyl, dlažba, koberec, parkety, PVC apod.), nebo přímo jako nášlapná vrstva pod speciální povrchové úpravy (epoxidové/PU stěrky).

ANHYMENT® jeIDEÁLNÍ VOLBA PRO PODLAHOVÉ TOPENÍ.

Optimálním řešením pro vytápěné podlahy je použití právě litého anhydritového potěru ANHYMENT (výborně vodí teplo), kdy výška podlahové vrstvy nad trubkami podlahového topení může být snížena až na 35 mm, optimálně však v praxi na hodnotu cca 40mm. Volbou ANHYMENTU tak lze nevýhody podlahového topení (ztrátovost tepla) částečně eliminovat. Nezanedbatelnou výhodou tohoto řešení jsou spolu s nižší vrstvou podlahy i nižší náklady na topné energie. Podlahu není nutno dále vyztužovat, díky samonivelačním vlastnostem ANHYMENTU lze dosáhnout téměř ideální rovinatosti. Podlahové topení se realizuje v rámci roznášecí vrstvy.

ANHYMENT® v KOUPELNĚ i WC není opravdu ŽÁDNÝ PROBLÉM a vysvětlíme Vám proč.

Nejčastěji používanou finální vrstvou na podlahách v koupelnách je dlažba, u které je rovný a dobře připravený podklad prakticky nutností. Litý anhydritový potěr ANHYMENT ideálně splňuje požadavek na rovný podklad, řada stavebníků má však obavy z jejich použití v koupelnách kvůli vlhkosti s poukazem na to, že jde o produkt na bázi sádry. Tato obava není zcela na místě. Pokud obkladač neudělá kvalitní hydroizolační stěrku a související opatření, tak bude voda zlobit jakýkoliv podkladní materiál. Je pravdou, že anhydritové potěry obecně nelze použít v trvale vlhkých prostorách jako jsou vnitřní bazény, sauny a nevytápěné garáže, ale litý anhydritový potěr ANHYMENT je možné bez obav v koupelnách a toaletách použít.

ANHYMENT® při REKONSTRUKCE STARÉ PODLAHY také není PROBLÉM.

Máte-li v úmyslu vybudovat ve vašem domě podlahové topení, nevyhnete se rekonstrukci stávajících podlah. Pokud použijete betonovou mazaninu, musíte uvažovat s tloušťkou min. 6 až 8 centimetrů. V důsledku toho dojde ke zvýšení celkové výšky podlahy a ke snížení světlé výšky místností, nemluvě o nutnosti úpravy dveří a jejich zárubní. U půdních vestaveb bývá navíc problém u starých trámových stropů, protože použitím betonových podlah dojde k většímu zatížení nosné konstrukce. Právě v takovém případě bude výhodné přizvat na pomoc moderní materiály ANHYMENT (anhydritový potěr) nebo CEMFLOW (cementový potěr). V takovém případě stačí pak ideální tloušťka potěru nad trubkou podlahového topení nejčastěji v praxi pouze 40 mm (ANHYMENT) nebo 45 mm (CEMFLOW).

ANHYMENT® se vždy a po celé ČR stejně kvalitně vyrábí pomocí moderní, počítačem řízené technologie, na stavbu se dopravuje auto-domíchávačem (mix) nebo mobilním výrobním zařízením BREMAT (mobilní betonárna na kamionové soupravě). Ukládka probíhá čerpáním materiálu naší profesionální pracovní četou včetně zaměření, hutnění a výsledné nivelace potěru, na místě nezůstávají zbytky nespotřebovaného materiálu a vše probíhá nejčastěji v jednom dni, bez zbytečného znečištění a odpadů (nezašpiníme Vám omítky ani další konstrukce). ANHYMENT je tudíž šetrný, k již upraveným plochám. Na stavbě není potřeba mít zdroj elektrické energie.

Další podrobné informace naleznete v sekci - KE STAŽENÍ - v souborech:
ANHYMENT - PRODUKTOVÝ LIST
ANHYMENT - TECHNICKÝ LIST

Vaše dotazy zkonzultujeme rádi bezplatně telefonicky, emailem nebo osobně.

Zdroj informací: * Českomoravský beton, a.s., více na www.lite-smesi.cz
* LANDAU s.r.o., více informací na emailu info@litapodlaha.cz

KONTAKT

Sídlo společnosti a fakturační adresa
LANDAU s.r.o.
Husova 1622/10
586 01 Jihlava
ID datové schránky: kg3hp3d
IČ: 28347528 DIČ: CZ28347528
spolehlivý plátce DPH

Společnost LANDAU s.r.o., se sídlem Jihlava, Husova 1622/10, 586 01,
IČ: 28347528, je zapsaná v OR vedeném u KS v Brně, oddíl C, vložka 62823.

Bankovní spojení: Československá obchodní banka, a.s.
Číslo účtu (pro veškerý platební styk): 230131014 / 0300 (ČSOB)
vedení společnosti: Jan Kořenek
jednatel společnosti
email: jkorenek@landau.cz
tel.: +420 605 022 022

Poptávky a dotazy zasílejte na email: info@litapodlaha.cz

Provozní doba pro telefonické a emailové konzultace, dotazy a objednávky je Pondělí - Pátek od 9:00 do 16:00, sobota + neděle a státní svátky máme vždy zavřeno.